Recordaantal besmettingen in Friesland vastgesteld

13 oktober 2020 13:08

Recordaantal besmettingen in Friesland vastgesteld

Het aantal coronabesmettingen blijft maar toenemen. Niet alleen in de grote, drukke provincies, ook in Friesland ziet het er niet goed uit. Gister zijn er namelijk opnieuw 294 vastgestelde coronabesmettingen bijgekomen, het hoogste aantal tot nu toe, terwijl het er op zaterdag 114 en op zondag 179 waren. Hoe kan er plotseling zo'n grote stijging zijn?

De cijfers die gister bekend zijn gemaakt door het RIVM laten ineens een enorme toename zien in Friesland. Echter blijkt dit voornamelijk te komen doordat GGD Fryslân een achterstand had in het bron- en contactonderzoek, zo schrijft de Leeuwarder Courant. Deze achterstand is nu ingehaald.

Al met al is wel te zeggen dat er vast en zeker een stijging is geweest in het aantal besmettingen. Van de 294 positief geteste mensen komt opnieuw bijna een derde uit Leeuwarden, namelijk 87. Dit komt neer op 70 positief geteste mensen per 100.000 inwoners (op basis van de cijfers van gisteren). Dit is nog erger dan in steden als Amsterdam (66), Rotterdam (66) en Utrecht (51).

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Skyline van Leeuwarden

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.