Excursie naar innovatieve melkveehouderij in Winsum

14 april 2025 13:17

Excursie naar innovatieve melkveehouderij in Winsum

Op zaterdag 19 april sluit de debatserie ‘Kan innovatie de Friese boer redden?’ af met een excursie naar de melkveehouderij van Jan Dirk van Mourik in Winsum. Een uitgelezen kans om te zien hoe moderne technologie en duurzaamheid samenkomen op een Friese boerderij.

Het bedrijf van Van Mourik draait volledig zonder fossiele brandstoffen. Al sinds 2015 wordt alle stroom opgewekt met zonnepanelen op het dak van de stal. Daarnaast wordt de warmte die vrijkomt bij het koelen van de melk slim hergebruikt, waardoor er geen gas meer nodig is. Energiezuinig boeren in de praktijk dus, met oog voor dier, land en toekomst.

Tijdens de excursie krijg je een kijkje achter de schermen van dit vooruitstrevende melkveebedrijf. Van de dagelijkse werkzaamheden tot de duurzame oplossingen die het verschil maken.

De excursie begint om 13.30 uur, met inloop vanaf 13.00 uur. Deelname kost vijf euro per persoon. Aanmelden is verplicht en kan zolang er plek is via landbouwmuseumfriesland.nl

Adres: Koaidyk 5, Winsum.

terug

Reacties op dit artikel

Reactie plaatsen? Log in met uw account.

Skyline van Leeuwarden

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.